Biurka gamingowe – na co zwrócić uwagę podczas kupowania?

Jak kupić biurko gamingowe? To na pozór proste pytanie zapowiada wyzwanie rodem z gier RPGie. Nie trzeba wyprawiać się aż do podziemnych lochów, czy badać jaskiń, pełnych goblinów i innych niegościnnych stworów. Wystarczy wybrać się do sklepu, stacjonarnego lub online, więc jaki jest haczyk? Gdy już podejmiemy się realizacji tego wyzwania, staniemy przed jednym ważnym problem – które biurko wybrać? Czym się kierować w morzu różnorodnych ofert?

Wygoda i funkcjonalność.

Najlepiej zacząć od jasno sprecyzowanych wymagań. Jeśli zamierzamy spędzać przed biurkiem wiele godzin, powinno być ono przede wszystkim wygodne. Duży blat zapewni przestrzeń nie tylko na niezbędny sprzęt typu monitor, jednostka centralna, mysz, klawiatura, joystick itp, ale również dla gadżetów ułatwiających nam życie. Każdy poszukiwacz przygód potrzebuje mieć pod ręką miejsce na napój regenerujący żywotność czy pojemnik wypełniony po brzegi prowiantem na daleką drogę. Dlatego niektóre biurka gamingowe oferują specjalne uchwyty na napoje oraz słuchawki. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowy stojak na akcesoria, w którym można przechowywać pady, a także swoje gry – niezbędne przepustki do świata Warhammera czy Śródziemia. Podświetlenie LED w nogach biurka lub zamontowane w samym blacie nada odpowiednią oprawę każdej komputerowej przygodzie. Zwłaszcza jeśli do zestawu dołączony jest pilot pozwalający sterować programami świecenia. Regulacja wysokości samego blatu również jest sporym plusem, dzięki czemu łatwo dopasujemy mebel do swoich potrzeb . Dodatkowa półka na kable łatwo i szybko uporządkuje niechcianą plątaninę, wprowadzając wręcz ład idealny. Jak widać możliwości jest wiele, w efekcie trzeba dobrze przemyśleć jakie usprawnienia są nam całkowicie niezbędne, gdyż jak wiadomo, im więcej takich udoskonaleń tym wyższa cena samego biurka.

Wytrzymałość i styl.

Oglądając oferowane biurka elektryczne, trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego są wykonane, zwłaszcza blat, który jest najbardziej narażony na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy rysy. W tej kwestii najlepiej wybrać stabilny i wytrzymały model. W końcu biurko gamingowe to też nie tylko miejsce eksponowania wszelkiego rodzaju dokumentacji oraz pamiątek z odległych wypraw np. figurek kolekcjonerskich ale także mebel, na którym stać będzie delikatny i drogi sprzęt elektroniczny, musi więc być wytrzymałe. Kolejny ważny czynnik to unikalny design. Nie od dziś wiadomo, że wygląd ma znaczenie. Laminowana płyta w czarnym odcieniu z odpowiednim podświetleniem może nadać całości kosmicznego wyglądu. Do tego ostre kąty, pochylone nogi i zamiast zwyczajnego biurka mamy centralnego stanowisko dowodzenia wszechświatem.

Zwrócenie uwagi na przedstawione powyżej cztery główne kwestie, z pewnością pomogą przy wyborze idealnego biurka gamingowego, które będzie nie tylko miejscem pracy czy rozrywki, ale również ozdobą każdego wnętrza.

Autor

  • Z zawodu ekonomista. Interesuje go biznes i prowadzenie działalności gospodarczej. Hobbysta, lubi kolekcjonować pamiątki z różnych stron świata oraz podróżować.

2 thoughts on “Biurka gamingowe – na co zwrócić uwagę podczas kupowania?

  1. Fajnym dodatkiem do biurka gamingowego jest dodatkowy stojak na akcesoria, ja go wykorzystuje wypełni.

  2. Dla mnie najważniejsza funkcją biurka gamingowego jest możliwość regulacji wysokości, mam prawie 190cm wzrostu i w końcu mogę pracować i grac przy wygodnym biurku, pod którym swobodnie mieszczą mi się nogi:)

Comments are closed.

Next Post

Jak stworzyć plan rozwoju osobistego - praktyczne wskazówki

Jaki jest twój cel? Hasło “rozwój osobisty” jest bardzo ogólne i może dotyczyć np.   Zanim więc zaczniesz tworzyć własny plan rozwoju osobistego, zastanów się, jaki cel chcesz osiągnąć. W przeciwnym wypadku nie będziesz w stanie wybrać odpowiednich aktywności, dopasowanych do twoich potrzeb i oczekiwań. Formułując cel postaraj się być […]